TFF FIFA Seçmelere Başlıyor

0 31

TFF-FIFA Seçmelere Başlıyor

TFF, FIFA eMilli takımı için seçmelere başlayacak. TFF, dünya çapındaki FIFA eSpor müsabakaları için milli takımları seçmeye başladı. Başvuru prosedürü aşağıdaki gibidir. Son yıllarda Japonya, Barcelona gibi futbol kulüpleri de dahil olmak üzere e-spor dünyasına da katıldı. EA Sports’un FIFA oyun Turnuvası için oluşturduğu eMilli takım için seçmelerin başlayacağı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bir blog yazısında, FIFA eMilli takımı için eFootball oyuncusu konseptiyle seçmelere başlayacağını duyurdu. TFF, eMilli takım seçmelerine başladı.

Milli takımların ve futbol kulüplerinin EA Sports FIFA oyunları için oyuncu seçmeye başladığı konusunda çok şey duyduk. Ülkemizde de Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımlar espor kültürüne katılıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, birçok Türk takımının CS:GO ve League of Legends gibi espor oyunlarına katıldığını gördük. Şu anda TFF, eSpor oyuncularından oluşan bir milli takımla bize ilham veriyor. Seçmelere güvenen herkesin başvurabileceği açıklandı.

İki Aşamalı Süreç

Şu anda herhangi bir gereklilik yok ve yeteneklerinizi FIFA oyunlarında test edeceğiz. İki aşamalı eleme sürecinin, çeyrek finalden finale kadar bir süreç oluşturduğu biliniyor. Seçmelere katılan adaylar, turnuva ağacında rakipleriyle karşılaştırılacak ve maçın galibi en üst sıraya yükselecek. Final sonunda eMilli takımın oyuncuları belirlenecek. Seçim sonucunda eMilli takımdan iki oyuncu seçilecektir. Bu oyuncular, dünya çapındaki FIFA eSpor müsabakalarında Türkiye’yi temsil ediyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Uygulama çok yetenek odaklı. Battlefly adlı çevrimiçi yarışma sitesinde formu doldurmadan rakibinize karşı oynayın. İlk adımda aday ağaç yarışmasına katılmak ön plandadır. Başvurmak için turnuvanın düzenlendiği web sitesine kayıt olmalı ve yarışmaya katılmak için bu bağlantıyı kullanmalısınız.

Futbol ve Oyun Tutkunları İçin E Spor 

Sanal oyunlar son yıllarda çok fazlaca rağbet görmektedir. Futbol ve oyun sevdası özellikle erkekleri play station ve oyun salonlarına çekmektedir. Oyun konsollarının da son yıllarda teknoloji ile paralel şekilde gelişmesi oyunlara ilginin artmasına neden oldu. E Sporda özellikle de FIFA gibi oyunlar çok oynanıyor. Eskiden gençler okuldan veya dershanelerden hemen sonra kendilerini oyun salonlarına atıp futbol oyunları oynardı. Şimdi ise oyun konsolları sayesinde gençlerin yanı sıra her yaştan insanlar oyun oynamaktadır. Oyun konsolları ile kendilerini geliştirenler şimdi de seçmelere katılıp E Sporda başarıya ulaşmaya gayreti içinde oluyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.