Remedy ve Tencent Oyun Geliştirme

0 26

Remedy ve Tencent Oyun Geliştirme

Kontrol geliştiricisi Remedy ve Çinli oyun devi Tencent, hep birlikte ücretsiz oynayabileceğiniz bir nişancı oyunu geliştirmeye karar vermiş. Kontrol geliştiricisi Remedy, Tencent’te  birlikte ücretsiz oyunlar geliştiriyor. Control ve Alan Wake gibi oyunlar geliştiren ve geliştirmeye devam eden Remedy, Alan Wake 2 ile hayranlarını büyüleyecek.

Remedy ve Tencent

Tencent ve Remedy ile ortaklaşa geliştirilen bu yeni nişancı oyunu ücretsiz bir nişancı oyun uygulaması olacak. Remedy ve Tencent ile ortaklaşa yapılan yeni oyun hala tasarım aşamasında. Oyuncularla buluşturmak için son hızda çabalıyorlar. Bu yeni oyun çok oyunculu olacak ve yeni eklentiler olması bekleniyor. Remedy, oyunun henüz tasarım aşamasında olduğunu ve kod adının “Vanguard” olduğunu duyurdu.

Çok Oyunculu

Vanguard’ın yaptığı duyuruda oyunun açıklaması şu şekilde yapılmış: “Ekip, Unreal Engine ile PvE atıcılar geliştirmek için Remedy’nin hikâye anlatımı ve aksiyon oyun deneyimindeki uzmanlığını çok oyunculu oyunlarla birleştirecek.” 2018 oyununun arkasındaki ekibin, çok oyunculu oyunlar geliştirmek için Remedy tarafından özel ekip olarak oluşturulduğu söyleniyor.

Vanguard Tasarımı Ne Durumda

Duyuruya göre Vanguard şu anda tasarım aşamasında olduğu biliniyor ve oyun için belirli bir tarih maalesef henüz yok. Lansman sırasında Remedy’s Vanguard, Asya hariç tüm pazarlarda piyasaya sürülecek. Asya pazarı, yerelleştirme çalışmalarının yürütüldüğü Tencent tarafından yönetilmektedir. Remedy ve Tencent arasındaki yeni ortaklık, Tencent’e Vanguard’ın mobil bir versiyonunu geliştirme hakkı da veriyor. Vanguard, Remedy’nin üzerinde çalıştığı tek proje değil birçok projelerde var. Bu iki geliştirici kuruluş ayrıca, bu ayın başlarında fragmanı yayınlanan ücretsiz bir nişancı oyunu olan Crossfire X için yeni bir hikaye modu üzerinde çalıştıklarını belirttiler.

Alan Wake 2

Geliştiriciler ayrıca yeni duyurulan Alan Wake 2 üzerinde de çalışmalarını sürdürüyorlar. Oyunun ne zaman çıkacağı ya da resmi adının ne olduğu konusunda herhangi bir bilgi kesinliği yok ancak oyun çıktığında PC ve konsollarda satışa sunulacak. Hayranlarının büyük ilgisi ile takip edilen bu oyunlar için çok büyük pazar payları olduğunda söylenenler arasında. Bu iki geliştirici şirket oyunla ilgili birçok eklentide bulunacaklar ve oyunu başka bir boyuta taşıyacaklar. Şirketin yeni çalışmalarda bir yandan devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.