Proton E mail Hesabı Nasıl Açılır

0 58

Proton E mail Hesabı Nasıl Açılır Proton E mail Açma Proton E Mail Nedir?

Proton mail, İsviçre merkezli güvenli e posta sistemidir. Proton maili özel yapan kullanıcıların verilerinin İsviçre gizlilik yasaları tarafından korunmasıdır. Verilerin korunması için uçtan uca şifreleme yöntemi kullanılır. Böylece şifrelenmiş e postalar hiçbir şekilde deşifre edilmez, üçüncü kişiler tarafından paylaşılmaz. Ip adresi, cihaz, konum ve kişisel olan hiçbir bilgiyi kayıt altına almaz. İos ve Android cihazlar için uygulaması mevcut. Protonmail’in alt yapısı Avrupa’nın en güvenli veri merkezinde barındırılmaktadır. Protonmail kodu açık kaynaklı ve temel kullanıcı hesapları ücretsizdir.

Proton E mail Hesabı Nasıl Açılır; İlk Aşama

İlk olarak kullanılan tarayıcıdan proton mail com.tr adresine girilir. Açılan sayfadan kayıt ol seçeneği tıklanır. Yeniden açılan sayfada dört seçenek çıkar. Biri ücretsiz ama sınırlı özelliklere sahip seçenek, diğerleri küçük miktarlarla ücretlendirilmiş sınırsız ve çok daha fazla özelliği bulunan üç ayrı seçenek. Ücretli seçeneklerin her birine bakıldığında, daha fazla GB depolama alanı, fazla sayıda e posta, takma adı, gönderim sınırı, etiket, özel filtre, klasörler. Çoklu kullanıcı desteği gibi bir çok özellik bulunuyor.

Proton Email Hesabı Açma; İkinci Aşama

Kullanıcı ilk aşamada deneme amaçlı, bu seçeneklerden ücretsiz olan hesap seçebilir. Daha sonra istenildiği zaman diğer ücretli tarifelere geçiş yapılır. Açılan sayfada daha önce kullanılmamış bir kullanıcı adı belirlenir. Alınan kullanıcı adı daha önce alınmış ya da uygun değilse sistem uyarı verir. Sistem kabul edene kadar yeni bir kullanıcı adı belirlenir. Ardından parola kısmında bulunan iki kutucuğa aynı olan iki belirlenmiş şifre yazılır. Son olarak bir kurtarma e posta adresi girilir. Kullanılan herhangi bir mevcut e posta adresi olabilir. Bu görev tamamlandıktan sonra hesap oluştur kısmına tıklamak yeterli.

ProtonMail’e Güvenli Erişim

ProtonMail’e erişmek için bir tarayıcı kullandığınızda, https://mail.protonmail.com/login adresinde oturum açın ve tarayıcının site için doğrulanmış ve doğrulanmış bir güvenlik sertifikası gösterdiğinden emin olun. Adres çubuğunda bir kilit simgesi arayın.

Proton E mail Hesabı Açma; Son Aşama

Son aşamada üç seçenekli bir tablo olan bir sayfa açılacak. Birinci seçenek kurtarma e posta adresi ikinci seçenek bulunulan ülkenin alan kodu ile girilecek bir telefon numarası üçüncü seçenek ise yapılacak küçük miktarda bir bağış. Telefon numarası ya da kurtarma e posta adresine giriş yapıldığında sistem bir onay kodu gönderecek. Gelen bu onay kodu yazıldığında kurulum tamamlanır. Proton e mail hesabı kullanıma hazır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.