Amazondan İşletmelere AWS Private 5G Çözümü 

Amazondan 5G Çözümü

0 33

Amazondan İşletmelere AWS Private 5G Çözümü 

Amazon işletmeleri için pratik bir 5G çözümü solunuyor. Dünyanın en büyük web sağlayıcılarından biri AWS’dir. İşletmeler için AWS Private 5G hizmetleriyle 5G’nin dönüştürülmesine yardımcı olması düşünülüyor. Amazon, internetin en büyük ölçekli sunucu sağlayıcılarından birisidir. Amazon Web Services adı altında bir yan kuruluş kurarak yüzlerce belki de yüz binlerce küçük işletmeye web çözümleri sunar. Amazon Web Services ile yapılan bu hareket, büyük ve orta ölçekli işletmelerin 5G’ye geçmesine yardımcı olacak bir adımdır. İşletmelerin işini oldukça kolaylaştırarak bu yeni donanım büyük umut vaat ediyor. İşte teknolojinin geldiği son nokta.

5G Teknolojisinin Geldiği Nokta

5G teknolojisi giderek hayatımızın bir parçası haline geliyor ve yakın gelecekte herkesin ihtiyaç duyduğu faydaları sağlıyor. Amazon’un yeni AWS Private 5G hizmeti, 5G dönüşümünde önemli bir rol oynama potansiyeline sahiptir.

İşletmeler İçin 5G Ağı

AWS Private 5G, İşletmeler için 5G ağını başlattı. Amazon Web Services bugün, işletmelerin kendi 5G ağlarını kurmalarına olanak tanıyan bir çözüm duyurdu. Bu hizmeti alan firmalar hemen kendi 5G ağlarına sahip olabilirler. Bu sayede ağdaki çalışanlar ve iş geliştirme departmanları 5G’den faydalanabilir. Bu hizmetin ana cazibesi, kurulumunun hızlı olması ve daha sonra sizi rahatsız etmemesidir. AWS Private 5G, cihaz başına ücret almaz ve ayrıca uyumlu donanım sağlar. Ek olarak, kurulum otomatiktir, bu nedenle bu hizmetin teknik yönleri hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Etkinlik açıklamasına göre hizmetin bir ön izleme sürümü bugün kullanıma sunulacak. Amazon, blog gönderilerinde paylaşılan gönderilerde bu hizmetin çözdüğü sorunları özetliyor.

Yayınlanan Metin

Müşteriler, sınırlamalardan kurtulmak isterler. Bunun için kendi özel 5G ağlarını kurmayı düşünmeye geçtiler. Ancak özel mobil ağ dağıtımları, ağları düşünülen en yüksek kapasiteye göre tasarlarlar. Birden fazla satıcıdan yazılım ve donanım bileşenlerini işlemek ve entegre etmek için önemli miktarda zaman harcamak gerekiyor. Para ve çaba ise cabasıdır. Müşteriler ağı çalıştırsa da, mevcut özel mobil ağ fiyatlandırma modelleri yükselecektir. Bağlı her cihaz için ücret alınır. Binlerce bağlı cihazı içeren kullanım durumlarında maliyeti yüksek hale gelmesi kaçınılmazdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.