2021’in En Popüler Web Sitesi 

0 37

2021’in En Popüler Web Sitesi 

Hazırladığımız 2021’deki en popüler sitelerin listesi. Cloudflare, 2021 için dünyanın en popüler web sitesini duyurdu. Google’ı bir anda geride bırakan TikTok, 2021’de en popüler web siteleri sıralamasında bir numara oldu. 2021’in neredeyse sonuna geldik.

Evet, internet trafiğinden bahsediyoruz. Takvim yılı ne olursa olsun, sürekli büyüyen internetin en popüler sitesi 2021’de açıklandı. Cloudflare’ya göre TikTok, son yıllarda liderliğini üstlenen şirket olan Google’ı eledi ve 2021 yılına kadar dünyanın en popüler sitesi oldu.

Google, TikTok liderliğinde ikinci sıraya geriledi, ancak Facebook, Metaverse planlarında gündem dışı değil, Meta şemsiyesi altında üçüncü oldu. 2021’nin en popüler 10 web sitesinde 1. listelerde yer alan TikTok’un başarısı ise bir sürpriz olarak nitelendirildi. 2020 listesinde yer alan Instagram, bu yılki listede yok. Cloudflare’e göre en popüler web siteleri şunlardır:

2021 En Popüler Web Siteleri

Yapılan yıl sonu değerlendirmesiyle beraber Dünyanın en popüler web siteleri şunlar oldu; Unutmayalım birinci ce ikinci arasında küçük bir fark olduğunu söylemek gerekiyor.

  • Tiktok com
  • Google COM
  • Facebook com
  • Microsoft com
  • Apple com
  • Amazon com
  • Netflix com
  • Youtube com
  • Twitter com
  • WhatsApp com

Google’ı Tahtından Etti

Listeye bakarsanız geçen yıl 7. olan TikTok’un olağanüstü bir ilerleme ile 1. sıraya yükseldiğini görebilirsiniz. Öte yandan Twitter 9. sırayı korumayı başardı. Ağustos ayında TikTok’un Google tarafından işletildiği duyuruldu. Ancak, yılın son günlerinde, en üst sıra hala değişebilir. Google ve TikTok arasında çok küçük bir fark var. Sonuç olarak TikTok, genellikle yılın en üst sıralarında yer aldığı için 2021’de en popüler web sitesi olarak kabul edildi.

Cloudflare Reception, TikTok’un 17 Şubat 2021’de ilk kez küresel trafik çizelgelerinde birinci olduğunu bildirdi. Geçen yıl Hindistan’da da kalıcı olarak yasaklanan TikTok, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tepkilere rağmen dünyanın en çok indirilen uygulaması haline gelebilir. Yakın tarihli bir New York Times raporuna göre, TikTok artık reklam yapmayı düşünen şirketler için bir numaralı destinasyon olarak kabul ediliyor.

Tiktok Mademebuylt Etiketi Hakkında

Son olarak geçtiğimiz günlerde başlatılan tanıtım hashtag’i #TikTokMadeMeBuyIt toplam 7 milyar gönderi aldıktan sonra, yeni dönemde reklam arayan işletmelerin TikTok’a akın ettiği söyleniyor. ByteDance’in sahip olduğu TikTok’un popülaritesi artmaya devam ederse, 2022’de listenin başında yer alabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.